خرید بک لینک
ساخت فروشگاه رایگان
گیفت کارت
دانلود آهنگ های قدیمی
رزرو آنلاین هتل خارجی
football strike خرید سکه
football strike خرید دلار
رزرو آنلاین هتل خارجی
خرید جم هی دی
مانومتر ویکا
سایت همسریابی
دوربین مدار بسته کوچک

دوربین مدار بسته کوچک

هیوندای توسان ۲۰۱۷ ; کراس اوور دیدنی و دوستداشتنی بازار کشور ایران

با پیشرانه مدرن ۲ لیتری , توسان ۲۰۱۷ نزدیک به ۱۱ ثانیه با‌گاز ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد که نسبت به جور گذشته مجهز به پیشرانه‌ی ۲ . ۴ لیتری , نزدیک به یک ثانیه کندتر است . البته در طرف دیگر مصرف سوخت آن , حدود یک لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر کاهش یافته و در سیکل ترکیبی به ۸ . ۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر رسیده است ; در چهره حرکت با سرعت اثبات در بزرگراه‌ها نیز مصرف سوخت کراس‌اوور جالب هیوندای تا ۷ . ۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر کاهش می‌یابد . با دقت به کاهش حجم دوربین مداربسته ارزان و توان نسل تازه توسان , غایت سرعت اتومبیل هم با اندکی کاهش در نسل تازه به ۱۷۰ کیلومتر در ساعت رسیده است . این دوربین امنیت آبنوس | فروشگاه آنلاین دوربین مداربسته یورو ۵ دارد و اما مونواکسید کربن کمتری نسبت به نوع گذشته تولید میکند .

هیوندا توسان 2017

طراحی بدنه و کابین
دوربین مداربسته ارزانی برنده توسان ۲۰۱۰ , بوسیله توماس بروکله , طراح دیرین کمپانی بی‌ام‌و خلق شد که هنوز هم در خیابان‌های کشور‌ایران عرض‌اندام می‌کند ; البته در بروزرسانی ۲۰۱۶ , مدیریت پباده سازی موفق دست این روزهای هیوندای , پیتر شرایر , توسان را با تبعیت از لهجه طراحی تازه هیوندای که در سانتافه شاهد آن هستیم , به بلوغ رسانده و بر جذابیت آن افزوده است .

احتمالا در نگاه نخستین تصور کنید بدنه توسان نسبت به نوع گذشته تنها دچار تغییراتی در فرم چراغ‌ها , سپر و جلو پنجره شده‌است , اما در واقع بعدها ارتفاع و پهنا دوربین مداربسته ارزان هم عوض شده و بزرگ‌تر شده است . به عقیده کارشناسان , توسان در پباده سازی از شرق بدور در سوی غرب رفته و درحال حاضر نظیر شاسی‌بلند‌های آمریکایی , شخصیتی تقویت‌شده دارد .

هیوندا توسان 2017هیوندا توسان 2017هیوندا توسان 2017هیوندا توسان 2017
در نمای برعلیه , جلوپنجره ۶ ضلعی با لوگوی درشت هیوندای دیده میشود که امروزه نه‌تنها در سانتافه , که در اکثر تولیدات این مارک اعم از النترا و جنسیس ۲۰۱۷ هم دیده‌ می‌شود . این جلوپنجره ملازم با فرم چراغ‌های جلو , حالتی تهاجمی و قوی به توسان می دهد . در نمای عقب هم , چراغ‌ها باریک و کشیده‌ هستند تا احساس اسپرت دوربین مداربسته ارزان همچنان محافظت شود . جلوپنجره شش ضلعی , با دو شش ضلعی کوچک در طرفین سپر جلو ملازم شده‌است که علاوه بر نقش هدایت‌کننده هوا , منزلت مناسبی هم برای چراغ‌های مه‌شکن می باشند . در نمای روبرو , به کار گیری از خطوط افقی , روی جلو پنجره و سپر , همراه با چراغ‌های کشیده اصلی و حتی مه‌شکن که آن نیز حالتی افقی دارد , تمامی به پهن‌تر و با ابهت‌تر دیده شدن توسان امداد شایانی کرده‌اند .

خمیدگی شیشه‌ی جلو , در توسان نو بیشتر از گونه پیشین است که علاوه بر افزایش آیرودینامیک , شیشه جلو را بزرگ‌تر کرده و طبیعتا لابه‌لا کاپوت جلو و سقف مسافت می‌اندازد . این سبک طراحی , ساماندهی دوربین مداربسته ارزان و اشراف راننده بر بخش جلوی آن را طولانی تر می‌نماید . از سویی دیگر این کشیدگی شیشه‌ی جلو , نمای جانبی توسان را زیباتر نموده است .

هیوندا توسان 2017

همانطور که تا قبل از این در جدول مشخصات فنی مشاهده کردید , نسل نو توسان با تغییر و تحول در بعدها , فضای داخلی بیشتری فراهم نموده است . این محیط با نوعی پختگی در طراحی ملازم شده که خطوطی منحنی در داشبورد , آن را چشم‌نواز جلوه میدهد و می‌توان اظهار کرد نسبت به نوع گذشته , متحول شده‌است . نمایشگر میانی , بزرگ‌تر شده و با دو خروجی‌ هوای مهم تسلط شده‌است که قابی نیم دایره , فلزی و هماهنگ با فرم منحنی داشبورد دارد . خط مورب میانی , نقش متعددی در زیبایی فضای داخلی توسان دارد , به این دلیل‌که با طراحی مدرن باطن درهای جلو نیز هماهنگ است . توسان ۲۰۱۷ اکنون در کابین خویش فضایی لوکس‌تری را به سرنشینان القاء مینماید .


تجهیزات رفاهی
طبق معمول دوربین مداربسته ارزانهای کره‌ای با لیست نسبتا جامعی از آپشن‌ها‌ی رفاهی قابل توصیه میباشند و طبیعتا این موضوع بر قیمت آن ها تاثیرگذار است . نمونه‌ی استاندارد این دوربین مداربسته ارزان , با سقف پانورامیک و آینه‌های جانبی جمع‌شونده همراه شده است و در کنار صفحه نمایش ۵ اینچی لمسی ارائه می‌شود که مجهز به دوربین دنده عقب است . ناوبری ماهواره‌ای و سیستم صوتی مجهز به ۸ بلندگو هم در این نسخه وجود دارد که با مثال حرفه‌ای از برند اینفینیتی قابل پیشنهاد خواهد بود . نکته‌ی جالب اینجا است که ارزان‌ترین توسان‌های وارداتی به مرزو بوم نیز با نمایشگر ۸ اینچی ارائه می شود .برچسب ها : دوربین ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 12 مهر 1396ساعت 10:30 توسط Nixon Stefansen | | تعداد بازدید : 8

پژو ۲۰۷ صندوقدار در برابر رانا LX ; کدامیک را بخریم؟

برای خرید دوربین مداربسته ارزانی صندوقدار زیر ۴۵ میلیون تومان , رانا LX و پژو ۲۰۷ صندوقدار می‌توانند دو گزینه‌ی مد نظر خریداران باشند ; اما کدام‌یک را بخریم؟

جمهوری اسلامی ایران دوربین مداربسته ارزان در سال‌های اخیر دوربین دوربین مداربسته امنیت آبنوس جدیدی به بازار ارائه داده است . پژو ۲۰۷ صندوقدار و رانا دو مثال از این دوربین مداربسته ارزانها هستند . ولی پژو ۲۰۷ صندوقدار به‌تازگی معرفی شده‌ است و بایستی دید آیا می‌تواند با دوربین مداربسته ارزانهایی مانند رانا و پژو ۲۰۶ صندوقدار رقابت کند یا نه .

برای خریداران دوربین مداربسته ارزانهای صندوقدار , پژو ۲۰۷ صندوقدار و رانا دو گزینه‌ی نو و هم‌سَبک می باشند که از طرف خانواده‌ی ایران دوربین مداربسته ارزان ارائه می شوند . در پی مشخصات این دو دوربین مداربسته ارزان را با هم مقایسه می‌کنیم .

پژو ۲۰۷ صندوقدار یا این که رانا؟
پاسخ به‌این سؤال بایستی بر پایه ی سلیقه‌ و میزان اشخاص سنجیده شود . برخی از اشخاص بر طبق ارزش , دوربین مداربسته ارزانی قسمتی خویش را از دربین گزینه‌های مورد نظر پیدا میکنند و برخی دیگر برای گزینش از دربین گزینه‌های مورد نظر خویش , زیبایی و پباده سازی دوربین مداربسته ارزان را مدنظر می‌گیرند .

اما عده‌ای دیگر مورد ها و ویژگی ها فنی را حق تقدم گزینش دوربین مداربسته ارزان در لحاظ میگیرند ; البته این داستان درباره‌ی انتخاب بین پژو ۲۰۷ صندوقدار و رانا ال‌ایکس تأثیر متعددی ندارد . هر دو اتومبیل از حیث فنی ویژگی ها تقریبا‌ً یکسانی دارا هستند و از این لحاظ تفاوت چندانی لابه لا آنان وجود ندارد .

ویژگی ها فنی
این دو دوربین مداربسته ارزان از پیشرانه‌ی TU5 که در طولانی تر دوربین مداربسته ارزانهای ایران‌دوربین مداربسته ارزان منفعت میشود , سود میبرند . حجم این پیشرانه ۱۵۷۸ سی‌سی است و از ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ منفعت میبرد . اقتدار خروجی این پیشرانه در هر دو دوربین مداربسته ارزان ۱۰۵ اسب بخار است . این دوربین مداربسته ارزانها برنده به کسب استاندارد آلایندگی یورو ۴ نیز شده‌اند . هر دو دوربین مداربسته ارزان از باکس دنده ( گیربکس ) دستی ۵ سرعته استفاده میکنند .

پژو ۲۰۷ صندوقدار و رانا ال‌ایکس صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را به ترتیب در ۱۱ . ۶ و ۱۲ ثانیه طی می‌کنند . گنجایش باک بنزین هر دو دوربین مداربسته ارزان ۵۰ لیتری است . مصرف سوخت پژو ۲۰۷ صندوقدار در شهر ۹ , در خارج شهر ۵ . ۵ و در وضعیت ترکیبی ۶ . ۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است ; اما مصرف سوخت رانا ایکس‌ال در بیرون از شهر ۵ . ۷ و در حالت ترکیبی ۶ . ۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است . از ترازو مصرف سوخت شهری رانا هیچ اطلاعاتی در اختیار وجود ندارد .

بها دو دوربین مداربسته ارزان
بها رانا ال‌ایکس در کارخانه و نمایندگی‌های کشور‌ایران دوربین مداربسته ارزان ۳۳ میلیون و ۳۸۹ هزار تومان و در بازار آزاد نیز ۳۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است . ارزش پژو ۲۰۷ صندوقدار هم قرار است در کارخانه و نمایندگی‌های کشور ایران اتومبیل ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد و بر این اساس قیمت این دوربین مداربسته ارزان در بازار حدود ۴۳ میلیون تومان خواهد بود .

مشخصات رانا LX پژو ۲۰۷ صندوقدار
مدل پیشرانه TU5 TU5
حجم پیشرانه ( سی‌سی ) ۱۵۷۸ ۱۵۷۸
حداکثر اقتدار خروجی ( اسب بخار ) ‍۱۰۵ ۱۰۵
آلایندگی یورو ۴ یورو ۴
حداکثر سرعت ( کیلومتر بر ساعت ) ۱۸۹ ۱۹۰
شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت ( ثانیه ) ۱۲ ۱۱ . ۶
نوع جعبه دنده دستی ۵ سرعته دستی ۵ سرعته
مصرف سوخت شهر ( لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ) — ۹
مصرف سوخت بیرون شهر ( لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ) ۵ . ۷ ۵ . ۵
مصرف سوخت ترکیبی ( لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ) ۶ . ۹ ۶ . ۸
حجم باک ( لیتر ) ۵۰ ۵۰
ارزش در کارخانه و نمایندگی‌ها ( تومان ) ۳۳ , ۳۸۹ , ۰۰۰ ۴۱ , ۸۰۰ , ۰۰۰
بها در بازار آزاد ( تومان ) ۳۴ , ۶۰۰ , ۰۰۰ حدود ۴۳ , ۰۰۰ , ۰۰۰برچسب ها : دوربین ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 12 مهر 1396ساعت 10:25 توسط Nixon Stefansen | | تعداد بازدید : 8

تویوتا کمری ۲۰۱۷ ; محبوب‌ ترین سدان خانوادگی دنیا

فروش دوربین مداربسته از سایت آبنوس بازار کشورمان , مهم ترین حریف کمری , هیوندای سوناتا کره‌ای است که بیش تر از یکسال از فیس‌لیفت و جذاب‌تر شدن ظواهر آن می‌گذرد و اتفاقا نسخه هیبریدی آن نیز در راه است . از سویی دیگر کیا اپتیما نیز در نسخه‌ی ۲۰۱۷ با تغییرات مثبتی روبرو شده و می تواند درین مشقت قیمتی برای کمری یک رقیب بدون شوخی باشد .


تویوتا کمری 2017

فراموش نکنیم فرانسوی‌های بازار , به آهستگی در هم اکنون جذب مخاطب میباشند و در رأس آنان رنو تالیسمان با پیشرانه بسیار کم‌مصرف ۱ . ۶ لیتری و ۱۹۵ اسب بخار , همراه با انبوهی از آپشن‌ها حضور دارااست . پژو ۵۰۸ نیز با بها رقابتی ۱۶۵ میلیون تومان در مقایسه با کمری ۲۰۰ میلیون تومنی احتمال دارد گزینه منطقی بازار باشد . از سویی دیگر , کمری هیبریدی که مدتی پیش به وسیله نمایندگی قانونی با گارانتی ۱۵۰ هزار کیلومتری یا این که ۵ ساله بدون نقص , ۲۰۶ میلیون تومان ثبت نام میشد , حال نزدیک به ۲۳۰ میلیون تومن در بازار تهران خرید و فروش می شود .

پژو ۵۰۸ هیوندای سوناتا کیا اپتیما تویوتا کمری هیبرید تویوتا کمری رنو تالیسمان هوندا آکورد
تعداد سیلندر ۴ - خطی ۴ - خطی ۴ - خطی ۴ - خطی ۴ - خطی ۴ - خطی ۴ - خطی
حجم دوربین مداربسته ارزان ( لیتر ) ۱ . ۶ ۲ . ۴ ۲ . ۴ ۲ . ۵ ۲ . ۵ ۱ . ۶ ۲ . ۴
حداکثر بضاعت ( اسب بخار ) ۱۶۵ ۱۸۵ ۱۷۸ ۲۰۰ ۱۸۰ ۱۹۵ ۱۸۵
حداکثر گشتاور ( نیوتن‌متر ) ۲۴۰ ۲۴۱ ۲۳۱ ۲۱۱ ۲۳۰ ۱۶۰ ۲۴۵
استاندارد آلایندگی یورو ۶ یورو ۶ یورو ۶ یورو ۶ یورو ۵ یورو ۶ –
حجم باک ( لیتر ) ۷۲ ۷۰ ۷۰ ۶۴ ۶۴ ۵۱ ۶۵
مصرف سوخت ترکیبی ( L/100 Km ) ۵ . ۸ ۸ . ۱۱ ۷ . ۹ ۶ ۸ . ۴ ۷ . ۹ ۷ . ۸
جعبه دنده ۶ سرعته قلم ۶ سرعته قلم ۷ سرعته خودکار CVT ۶ سرعته اتومات ۷ سرعته خودکار CVT
حداکثر سرعت ( Km/h ) ۲۰۹ ۲۳۶ ۲۳۹ ۲۱۰ ۲۰۲ ۲۳۶ ۲۱۰
عصر رسیدن به‌سرعت ۱۰۰ Km/h ۸ . ۹ ۸ . ۴ ۸ . ۵ ۶ ۸ ۷ . ۶ ۷ . ۵
حجم صندوق توشه ( لیتر ) ۴۹۷ ۴۶۱ ۴۵۰ ۴۳۶ ۴۳۶ ۶۰۸ ۴۴۷
وزن ( کیلوگرم ) ۱۴۸۰ ۱۴۷۴ ۱۶۳۰ ۱۵۸۰ ۱۴۷۰ ۱۴۴۰ ۱۶۰۲
ارزش ( میلیون تومان ) ۱۶۵ ۱۸۵ ۲۰۰ ۲۳۰ ۱۹۵ ۱۸۵ ۲۱۰
آلبوم تصاویر


برچسب ها : دوربین ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 12 مهر 1396ساعت 10:24 توسط Nixon Stefansen | | تعداد بازدید : 9

چینی ها در پباده سازی اتومبیل به یک نقطه نقط ی اوج رسیده اند

صنعت دوربین مداربسته ارزانسازی چین در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری به خویش چشم است و این موضوع در طراحی دوربین مداربسته ارزانها بیشتر مشاهده میشود .

تشخیص دوربین مداربسته ارزانهای چینی کار سادگی است . آن ها نسخه‌های اسکن شده‌ی دوربین مداربسته ارزانهای خارجی هستند . اما با آغاز بالغ شدن صنعت دوربین مداربسته ارزانسازی چین , مهارت طراحان چینی در پباده سازی ترقی کرده است و در اکنون رسیدن به اعتمادبه‌نفس کافی برای رقابت در سطح بین‌الملل هستند . هم اکنون ما در آستانه‌ی تکان طراحی چینی از طرح‌های خنده‌دار به طرح‌های دوست‌داشتنی هستیم .

ولی چینی‌ها این برد را به‌تنهایی به دست نیاورده‌اند . دوربین مداربسته ارزانسازان چینی در اکنون استخدام طراحان پیش کسوت , به‌خصوص از آمریکای شمالی و اروپا , میباشند تا علاوه بر تربیت تیم‌های پباده سازی خویش , یک زبان پباده سازی چینی جدید بسط دهند که باعث تشخیص دوربین مداربسته ارزان‌های چینی از سایر دوربین مداربسته ارزانها در سرتاسر دنیا شود .


jeely

پیتر هاربوری , طراح انگلیسی سابق ولوو و فورد که هم اکنون معاون اجرایی طراحی در جیلی است , میگوید : «ما در چین هستیم . چرا از پباده سازی به عنوان پایه‌ای برای دوربین مداربسته ارزانسازی در چین بهره نکنیم؟ همان‌طور که شایسته ترین دوربین مداربسته ارزانهای ایتالیایی را هیچ مرزوبوم دیگری نمی‌تواند پباده سازی نماید , یا این که شایسته ترین دوربین مداربسته ارزانهای آلمانی , «بسیار آلمانی» میباشند , یا این که ولوو سوئدی است ; علتی نمی بینم که ما نتوانیم فرهنگ وتمدن چینی را که فرهنگی ۵۰۰۰ ساله در هنر است , در طراحی دوربین مداربسته ارزانهای این میهن منعکس کنیم» .

هاربوری اشاره مینماید که اینک جیلی در حال استفاده از نوعی طراحی در جلوپنجره است که برای صدها ( یا ممکن است هزاران ) سال در هنر چین نمود داشته است . جیلی از این طراحی در روکش بلندگوها نیز سود کرده است و در پباده سازی بالای پنل امکانات از طرح پل هانگژو بی , واقع در شهر زادگاه جیلی تقلید شده‌است . ‌او می گوید این‌ها جزئیاتی می باشند که به تولید یک گویش پباده سازی زیبا و منحصر به فرد چینی یاری خواهند کرد .

jeely emgrand

هاربوری اضافه می کند : «حیوانات در تمدن چین نقش بزرگی دارا‌هستند . آن ها سال‌های خود را به اسم حیوانات منتسب مینمایند ; نظیر سال قوچ , سال خوش یمن , یا این که سال خروس . در حالتی‌که به یک مار یا یک پرنده نگاه فرمایید , متوجه می شوید که محل چشم‌ها و دهان روی صورت‌ آنان با انسان متفاوت است . پس درحالی‌که ما ( در غرب ) دائما درپی کاراکترهای انسانی در دوربین مداربسته ارزان هستیم , این چیزی نیست که اینجا به‌ دنبالش باشند» .

در عین حال , این تنها پباده سازی خوشگل نمیباشد که طراحان چینی را به رقیبانی قادر تبدیل می کند . طراحان غربی از سرعت انجام امور در چین متعجب‌اند .

جیمز هوپ , طراح کانادایی دیرین فورد , دایملر کرایسلر , JCI و جنرال دوربین مداربسته ارزانز اروپا که درحال حاضر مدیر اجرایی پباده سازی مشترک در چری است می گوید : «ما به اینجا میهن معجزه‌ها می‌گوییم» . وی مثالی برای فهم و شعور سرعت انجام کارها در چین میاورد : «یک نمایشگاه اتومبیل در پیش داشتیم . ما در ژانویه طرح را گزینش کردیم و می بایست دوربین مداربسته ارزانی ساخته‌شده را پنج دیروز از نمایشگاه دوربین مداربسته ارزانی پکن در اواخر آوریل تحویل می‌دادیم . و ما این فعالیت را کردیم!»

آن دوربین مداربسته ارزان , یعنی دوربین مداربسته ارزانی مفهومی FV2030 , دارنده درهای بازشونده به بالا و پیکربندی نو پباده سازی داخلی با بهره از دستور و پدال‌های پنهان شونده و همینطور صندلی‌هایی بود که به‌صورت اتوماتیک در رانندگی در شرایط خودران به وضعیت خوابیده درمی‌آیند . به عبارت دیگر , این دوربین مداربسته ارزانی مفهومی فقط یک ماکت فایبرگلس فقدان , بلکه یک دسته مفهومی به طور کامل کاربردی بود که تنها در دوران سه ماه از یک طرح روی برگه به یک نمونه‌ی ساخته‌شده‌ی حقیقی وواقعی در صحنه‌ی نمایشگاه تبدیل شد .

chery

در خصوص یک چیز مطمئن باشید , دیگر طرح‌هایی به سبک قدیمی از چین خارج نمی‌آیند .

کن پارکینسون , طراح آمریکایی و معاون پباده سازی در جنرال دوربین مداربسته ارزانز شانگهای توضیح می دهد : «مردم چین بر تکان در سمت آینده زیاد متمرکز هستند . در غرب مردم بها متعددی برای یک دوربین مداربسته ارزانی کهن یا این که یک خانه‌ی سابق قائل می‌باشند . اما اینجا اصلا این‌گونه نیست . چه بسا تاءمل آن به ذهن مردم نمی‌رسد . ممکن است جزو آن ریشه در غرور ملی چینی‌ها نسبت به کشور خود و این که در چنین مجال کوتاهی به کجا رسیده‌اند , داشته باشد» .

طراحان چینی نه‌تنها بر آینده متمرکز شده‌اند , بلکه در هم اکنون پباده سازی دوربین دوربین مداربسته امنیت آبنوس برنا می‌باشند . در چین , سن میانگین خریداران دوربین مداربسته ارزان در مقایسه با هر بازار دیگری در جهان کمتر است . مثلا , سن متوسط خریداران کادیلاک در چین ۳۴ سال است . این معدل حداقل ۲۰ ( یا این که احتمال دارد ۲۵ ) سال کمتر از میانگین آمریکا است .برچسب ها : دوربین ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 12 مهر 1396ساعت 10:21 توسط Nixon Stefansen | | تعداد بازدید : 8

پژو ۲۰۷ صندوقدار در برابر رانا LX ; کدامیک را بخریم؟

برای خرید دوربین مداربسته ارزانی صندوقدار زیر ۴۵ میلیون تومان , رانا LX و پژو ۲۰۷ صندوقدار می توانند دو گزینه‌ی مورد علاقه خریداران باشند ; اما کدام‌یک را بخریم؟


کشور‌ایران دوربین مداربسته ارزان در سال‌های اخیر دوربین دوربین مداربسته آبنوس جدیدی به بازار ارائه داده است . پژو ۲۰۷ صندوقدار و رانا دو مثال از این دوربین مداربسته ارزانها هستند . ولی پژو ۲۰۷ صندوقدار به‌تازگی معرفی شده‌ است و باید روئت کرد آیا می تواند با دوربین مداربسته ارزانهایی مانند رانا و پژو ۲۰۶ صندوقدار رقابت نماید یا خیر .

برای خریداران دوربین مداربسته ارزانهای صندوقدار , پژو ۲۰۷ صندوقدار و رانا دو گزینه‌ی نو و هم‌سَبک می باشند که از سوی خانواده‌ی ایران دوربین مداربسته ارزان ارائه میشوند . در پی مشخصات این دو اتومبیل را با هم مقایسه می‌کنیم .

پژو ۲۰۷ صندوقدار یا رانا؟
جواب به‌این سؤال می بایست بر اساس سلیقه‌ و معیار اشخاص سنجیده شود . برخی از اشخاص مبتنی بر بها , دوربین مداربسته ارزانی گزیده خود را از در میان گزینه‌های مورد نظر پیدا می‌نمایند و بعضی دیگر برای گزینش از در میان گزینه‌های مورد نظر خویش , زیبایی و پباده سازی دوربین مداربسته ارزان را مدنظر می گیرند .

البته عده‌ای دیگر موردها و ویژگی ها فنی را حق تقدم انتخاب اتومبیل در نظر می‌گیرند ; اما این قضیه در خصوص انتخاب در میان پژو ۲۰۷ صندوقدار و رانا ال‌ایکس تأثیر متعددی ندارد . هر دو دوربین مداربسته ارزان از حیث فنی ویژگی ها تقریبا‌ً یکسانی دارند و از این حیث تفاوت چندانی بین آنها نیست .

خصوصیات فنی
این دو اتومبیل از پیشرانه‌ی TU5 که در طولانی تر دوربین مداربسته ارزانهای ایران‌دوربین مداربسته ارزان استفاده می گردد , استفاده می‌برند . حجم این پیشرانه ۱۵۷۸ سی‌سی است و از ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ سود میبرد . توان خروجی این پیشرانه در هر دو دوربین مداربسته ارزان ۱۰۵ اسب بخار است . این دوربین مداربسته ارزانها غالب به کسب استاندارد آلایندگی یورو ۴ نیز شده‌اند . هر دو دوربین مداربسته ارزان از جعبه دنده ( گیربکس ) دستی ۵ سرعته استفاده مینمایند .

پژو ۲۰۷ صندوقدار و رانا ال‌ایکس صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را به ترتیب در ۱۱ . ۶ و ۱۲ ثانیه طی می‌کنند . ظرفیت باک بنزین هر دو اتومبیل ۵۰ لیتری است . مصرف سوخت پژو ۲۰۷ صندوقدار در شهر ۹ , در بیرون شهر ۵ . ۵ و در شرایط ترکیبی ۶ . ۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است ; اما مصرف سوخت رانا ایکس‌ال در بیرون از شهر ۵ . ۷ و در وضعیت ترکیبی ۶ . ۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است . از اندازه مصرف سوخت شهری رانا هیچ اطلاعاتی در دست نمی‌باشد .

ارزش دو اتومبیل
ارزش رانا ال‌ایکس در کارخانه و نمایندگی‌های کشور ایران اتومبیل ۳۳ میلیون و ۳۸۹ هزار تومان و در بازار آزاد نیز ۳۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است . قیمت پژو ۲۰۷ صندوقدار هم قرار است در کارخانه و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران دوربین مداربسته ارزان ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد و بر این پایه بها این دوربین مداربسته ارزان در بازار حدود ۴۳ میلیون تومان خواهد بود .

ویژگی ها رانا LX پژو ۲۰۷ صندوقدار
دسته پیشرانه TU5 TU5
حجم پیشرانه ( سی‌سی ) ۱۵۷۸ ۱۵۷۸
حداکثر اقتدار خروجی ( اسب بخار ) ‍۱۰۵ ۱۰۵
آلایندگی یورو ۴ یورو ۴
حداکثر سرعت ( کیلومتر بر ساعت ) ۱۸۹ ۱۹۰
شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت ( ثانیه ) ۱۲ ۱۱ . ۶
جور جعبه دنده دستی ۵ سرعته دستی ۵ سرعته
مصرف سوخت شهر ( لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ) — ۹
مصرف سوخت خارج شهر ( لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ) ۵ . ۷ ۵ . ۵
مصرف سوخت ترکیبی ( لیتر در ۱۰۰ کیلومتر ) ۶ . ۹ ۶ . ۸
حجم باک ( لیتر ) ۵۰ ۵۰
قیمت در کارخانه و نمایندگی‌ها ( تومان ) ۳۳ , ۳۸۹ , ۰۰۰ ۴۱ , ۸۰۰ , ۰۰۰
بها در بازار آزاد ( تومان ) ۳۴ , ۶۰۰ , ۰۰۰ حدود ۴۳ , ۰۰۰ , ۰۰۰


برچسب ها : دوربین ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 12 مهر 1396ساعت 10:18 توسط Nixon Stefansen | | تعداد بازدید : 35

شیرون چه گونه ساخته شد؟ ماجرا یک بوگاتی

واقعیت مجازی
هرچند تولید هر دوربین مداربسته ارزان , از روی برگه آغاز می گردد ; ولی برای جایگزین ویرون , بیش از ۳۰ طرح مهیا شده بود که ایجاد کرد یکایک آنان در مقدار حقیقی وواقعی منطقی به حیث نمی‌رسید . پس تنی چند از آن ها از طریق شبیه‌ساز توانمند دالارا ( Dallara &# http://www.abnoossecurity.ir driving simulator ) در ایتالیا قضیه آزمایش قرار گرفتند . در آزمون‎هایی که طراحان با فایده از سامانه دالارا از دوربین مداربسته ارزانی مجازی‌شان میگیرند , اطلاعات ظریف فیزیکی دوربین مداربسته ارزان و قطعات آن به کامپیوتر دالارا وارد می گردد و آن‌گاه استحکام شاسی , برخورد سیستم تعلیق و فنربندی و بخش اعظمی دیگر از متعلقات آن که هنوز حقیقتا ساخته نشده‌اند , شبیه‌سازی و آزمایش می‌شوند .

دوربین مداربسته ارزان بوگاتی شیرون

پیشرانه
دوربین مداربسته ارزان شیرون و متعلقات آن , ۶۳۰ کیلوگرم وزن دارد و از این حیث هم رکورددار است . در حالتی‌که تمام متعلقات و لوله‌های متصل به آن گشوده شوند , پوسته دوربین مداربسته ارزان ۴۴۰ کیلوگرم خواهد داشت . سرسیلندر و لوله‌های مهم متصل به ورودی پیشرانه تمامی از فیبر کربن ساخته شده‌اند تا وزن پایانی قوای محرکه کاهش یابد . میل‌لنگ شیرون در مقایسه با ویرون از آلیاژ سبک‌تری ساخته شده است و بخش اعظمی از قطعات توربوشارژر و اینترکولر آن از تیتانیوم می‌باشند . عامل اینکه راندمان توربوشارژر شیرون , ۲۵ درصد فراتر از ویرون است , بزرگ‌تر بودن حجم آن و بهینه‌سازی سامانه اینترکولر شیرون تیتر شده است . همه‌ میدانیم که توربوشارژ , حجم هوای محل ورود به پیشرانه را ارتقا می دهد تا بازده و درنهایت توان خروجی آن افزایش یابد . به همین دلیل , توربوشارژهای غول‌آسای به‌کاررفته در شیرون , به هنگام فعالیت دوربین مداربسته ارزان در دورهای بالا , بیشتراز ۶۰ مترمکعب هوا را در یک دقیقه مصرف می کنند .

جعبه‌دنده دو کلاچ این دوربین مداربسته ارزان , ۷ سرعته و ایجاد کرد کمپانی ریکاردو در انگلستان است . این گیربکس با گشتاور ۱۶۰۰ نیوتن‌متر فعالیت می کند که علاوه بر فن‌آوری بالا در تولید , مستلزم واسکازین منحصر به فرد به خود است که در هیچ دوربین مداربسته ارزانی دیگری فایده نمی شود . از سویی دیگر , کلاچ شیرون , بزرگ‎ترین و قوی‌ترین کلاچی است که تا به اکنون در یک دوربین مداربسته ارزانی شهری به عمل گرفته شده است .

در رابطه مصرف سوخت این ابردوربین مداربسته ارزان , شایعات متعددی شنیده‌ می‌شود ; البته این جمله به وسیله یکی‌از مهندسین بوگاتی گفته شده شده است که در صورت رانندگی با سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت , باک ۱۰۰ لیتری شیرون , ظرف ۹ دقیقه خالی خواهد شد .

در اختیار گرفتن حرارت
بوگاتی داعیه می‎کند که مهمترین بحران آن‌ در ایجاد شیرون , ساخت پیشرانه‌ای به قدرت ۱۵۰۰ اسب بخار نبوده ; بلکه در اختیار گرفتن حرارت ناشی از آن و مراحل خنک کردن قطعات , گرفتاری مهم بوده است . این دوربین مداربسته ارزان از ۲ سیستم مجزای خنک‌کننده آب سود میبرد که یک کدام از برای جايگاه حرارت بالا و منحصربه‌فرد دوربین مداربسته ارزان و دیگری با مرتبه حرارت کمتر و برای توربوشارژرها است . سامانه خنک‌کننده اولیه , با ۲ رادیاتور , ۳۷ لیتر آب را ظرف فقط ۳ ثانیه در مسیر خود می‌چرخاند ; درحالی‌که خنک‌کننده دوم با یک رادیاتور , ۱۲ لیتر آب را در این برهه زمانی به گردش درمی‌آورد .

سه خنک‌کننده مستقل برای ذیل آوردن مرتبه حرارت روغن شیرون طراحی شده‌ که یک عدد برای روغن دوربین مداربسته ارزان , یک عدد برای جعبه‌دنده و دیگری برای دیفرانسیل و اکسل عقب است . برای روغن هیدرولیک شیرون نیز سیستم خنک‌کننده‌ای فارغ از رشته و با ترکیبی از آب و هوای آزاد در مجاورت رادیاتور مصرف شده شده است که تعداد کل رادیاتورهای این سوپراسپرت را به ۱۰ عدد می رساند .

فراموش نکنیم , تمام اگزوز و لوله‌های خروجی از پیشرانه شیرون , تیتانیوم میباشند .
برچسب ها : دوربین ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 12 مهر 1396ساعت 9:59 توسط Nixon Stefansen | | تعداد بازدید : 9

آیا N54 می‌ تواند شایسته ترین پیشرانه بی ام و برای تیونرها باشد

یکی از پیشرانه‌های محبوب شرکت بی ام دبلیو , N54 است . این دوربین مداربسته ارزان از قابلیت‌های تیونینگ بالایی برخوردار است و هواداران متعددی دارااست .

پیشرانه‌ی N54 بی ام دبلیو در نمایشگاه ژنو ۲۰۰۶ پرده‌برداری شد و برای نخستین دفعه در سال گذشته , در دوربین مداربسته ارزانی تقویت‌شده‌ی E92 335i به کار رفت . این پیشرانه هم اکنون با نوع N55 که از مدل خطی است جایگزین شده و قرار است در مدل‌های M2 , M3 و M4 استعمال شود .

بااین‌حال , به‌هیچ‌وجه نمی توان پیشرانه‌ی N54 را یک جور منسوخ‌شده دانست . هزاران دوربین مداربسته ارزانی بی ام دبلیو اینک دارنده چنین دوربین مداربسته ارزانی می‌باشند و این جور یکی‌از محبوب‌ترین پیشرانه‌ها برای علاقه‌مندان به دنیای تیونینگ است . N54 به‌مانند پیشرانه‌ی RB26DETT کمپانی نیسان توان تبدیل شدن به یک اسطوره , به‌خصوص در بین تیونرها را دارد .

ویژگی‌های فنی
N54 یک پیشرانه‌ی ۶ سیلندر خطی با حجم ۳ لیتر و دو توربوشارژر فشار کم است و نسبت تراکم آن به ۱۰ . ۲ : ۱ می‌رسد . محفظه‌ی میل‌لنگ از جنس آلومینیم است و بوش‌های سیلندر آهنی میباشند . میل‌سوپاپ این پیشرانه از فولاد ایجاد شده است . میل‌لنگ و شاتون‌ها از مدل آهنگری پرسی میباشند , ولی پیستون‌ها ریخته‌گری شده‌اند . این پیشرانه از سیستم سوخت‌رسانی انژکتوری گونه Bi - VANOS منفعت می‌برد و دارای اینترکولر هوا به هوا است .

دوربین مداربسته ارزان BMW N54

هر سه دسته از این پیشرانه دارنده اقتدار خروجی ۳۰۰ تا ۳۴۰ اسب بخار هستند . پیشرانه‌ی ۳۰۰ اسب بخاری ۱۸۷ کیلوگرم وزن دارد .

کاربرد
N54 نخستین بار در دوربین مداربسته ارزانی E9X به عمل گرفته شد . این دوربین مداربسته ارزان بعدها در دوربین مداربسته ارزانهای E60 از سری ۵ , F01 از محرمانه ۷ , X6 و Z4 به عمل رفت , اما بهترین کاربرد این دوربین مداربسته ارزان در مدل ۱M کوپه بود .


عملکرد
منتقدان , ازجمله ژورنالیست‌هایی از وب‌سایت دوربین مدار بسته and Driver و EVO این پیشرانه را به خاطر ارائه‌ی اقتدار قابل انعطاف و تلاش‌های بی ام دبلیو برای اندک کردن عصر تأخیر توربوشارژر ستودند . چه بسا برخی از منتقدان این پیشرانه را خوب تر از N62 و N63 نامیدند .

بی ام دبلیو

به عنوان مثال , جرد گال از وب‌سایت Car and Driver نوشت :

اضافه‌وزن پیشرانه‌ی N62 سبب ساز سنگین شدن بیش‌ازحد دوربین مداربسته ارزانی E60 شده است و لذت رانندگی با آن را کاهش می دهد . این اتومبیل با پیشرانه‌ی ۸ سیلندر N62 تنها اندکی سریع‌تر از دوربین مداربسته ارزانی ۵۳۵i با دوربین مداربسته ارزان N54 است .

وب‌سایت Edmunds دوربین مداربسته ارزانی F01 از محرمانه ۷ با پیشرانه‌ی N54 را زیاد جذاب خواند و آن را بهتر از ۷۵۰i و ۷۶۰Li با ۱۲ سیلندر دانست .

قابلیت تیونینگ
بخش اعظمی از مالکان دوربین مداربسته ارزانها توانسته‌اند قدرت دوربین مداربسته ارزان خود را تنها با یک توشه تقویت , ۱۵ تا ۳۰ درصد ارتقا دهند . با اعتنا اطلاعاتی که از N54 و قطعات داخلی آن در دسترس است , این‌طور به حیث می‌رسد که این پیشرانه مشکلی در ارتقا قدرت بین ۴۶۶ تا ۵۸۰ اسب بخار ندارد . ما پس از بازبینی تعدادی انجمن اتومبیل متوجه شدیم که برخی از مالکان توانسته‌اند قدرت پیشرانه‌ی دوربین مداربسته ارزانهای خود را به رقم باورنکردنی بیشتراز ۸۵۰ اسب بخار برسانند .

مشکل ها
N54 نیز عاری از اختلال نبوده است . مشکل‌ها در پمپ‌بنزین پرفشار این پیشرانه بارها گزارش شد و همین زمینه بی ام دبلیو را بر آن داشت تا برای برخی از دوربین مداربسته ارزانهای نوع ۲۰۱۰ فراخوان اعلام نماید . به‌علاوه اکثری از مالکان دوربین مداربسته ارزانها از نقص‌ توربوشارژر به خاطر فساد سوپاپ خارج کننده‌ی گازهای خروجی از سیلندر شکایت داشتند و بی ام دبلیو در ایالات متحده بدون چاره شد گارانتی ردوبدل این قطعه را تا ۸ سال تمدید نماید . N54 به‌مانند همه پیشرانه‌های دارنده سیستم تزریق مستقیم سوخت , با خلل تجمع کربن در روی سوپاپ‌های محل ورود مواجه است .

دوربین مداربسته ارزان BMW N54

N54 یک پیشرانه‌ی توانمند است , البته هنگامی که شما شروع به تقویت اتومبیل می کنید , فشار بیشتری بر دوربین مداربسته ارزان , شاسی و بقیه اجزای مکانیکی میاید و شما بایستی آماده‌ی مواجهه با چنین مشکلاتی هم باشید .

جوایز
N54 برای سه بار در فهرست ۱۰ پیشرانه‌ی برتر سال قرار گرفته است . به‌علاوه , این پیشرانه بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ توانسته است ۸ پاداش از مسابقات بین‌المللی دوربین مداربسته ارزان بریتانیا کسب کند . یکی‌از این جوایز , جایزه‌ی شایسته ترین دوربین مداربسته ارزان بوده است .برچسب ها : دوربین ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 12 مهر 1396ساعت 9:59 توسط Nixon Stefansen | | تعداد بازدید : 9

نتایج حیرت‌ انگیز اولی آزمایش فورد GT

راننده‌ی این تست راجع‌به تجربه‌ی سواری فورد GT نکات جالبی اعلام‌کرد . در آغاز , پدال‌های گاز و ترمز که جایگذاری خیر دارا هستند و جواب مناسبی به فرامین می دهند . دیگر نکته قابل توجه این که در حالت لانچ ( یک وضعیت رانندگی که در آن دوربین مداربسته ارزان برای شتاب‌گیری فراوان سرعت بالا فراهم است و در دوربین مداربسته ارزانهای اسپرت اعم از نیسان GT - R موجود هست ) به محض برداشتن پا از روی ترمز , به دور دوربین مداربسته ارزان به ۴۰۰۰ بدور در دقیقه میرسد و اصطلاحا دوربین مداربسته ارزان شلیک میشود . فراموش نکنیم با یک پیشرانه توئین‌توربو رمز و فعالیت داریم که قانونا باید در هنگام جنبش از حالت ساکن شدن , با تأخیر شتاب‌گیری مواجه باشد , ولی مهندسین فورد , با ایجاد سیستم ضد تأخیر ( anti lag ) که همچنان جزئیات فن‌آوری و تلاش آن رسانه‌ای نشده است , یک شاهکار مهندسی خلق و خوی کرده‌اند . گمان می‌کنیم این سامانه , پیشین از آغاز تکان , توربوها را به عمل می‌اندازد و حجم بنزین ورودی را ارتقا میدهد .

فورد GT


وزن کم آب فورد GT دقیقا ۱۳۸۳ کیلوگرم است که در پیست معین شد این عدد سوای روغن , بنزین و مایعات رادیاتور اندازه‌گیری شده و در واقع ۵۵ کیلوگرم روغن , آب رادیاتور و دیگر مایعات بایستی به آن بیش تر شود و نزدیک به ۵۶ کیلوگرم بنزین هم به این عدد طولانی تر میشود که وزن بدون راننده این اتومبیل را به ۱۴۹۵ کیلوگرم می رساند . با این‌حال همچنان فورد GT , سنگین‌تر از مک‌لارن LT وسبک‌تر از همه نسخه‌های فراری ۴۵۸ است .

۲۰۱۷ Ford GT
قیمت $۴۵۰ , ۰۰۰
کلاس بدنه دوربین مداربسته ارزان وسط کوپه , دیفرانسیل عقب , دو در و دو سرنشینه
پیشرانه ۳٫۵L/647 - hp/745N - m twin - turbo DOHC 24 - valve V - 6
جعبه دنده ۷ - امنیت آبنوس | فروشگاه آنلاین دوربین مداربسته - clutch auto
وزن ( کیلوگرم ) ۱۴۹۶
شعاع گردش دستور ۲۷۲
طول عرض طول ( سانتی‌متر ) ۴۷۰cm , 201 , 106 - 112
شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت ( ثانیه ) ۲٫۹
مصرف سوخت شهری , بزرگ راه و ترکیبی ( لیتر در صد کیلومتر ) ۲۱٫۴ , ۱۳ , ۱۶٫۸
فورد GTفورد GTفورد GTفورد GTفورد GTفورد GTفورد GTفورد GTفورد GTفورد GTفورد GTفورد GT
نظر شما چیست؟ در‌حالتی که پول و تجهیزات حتمی را دراختیار داشتید , لا فورد GT , مک‌لارن ۶۷۵LT , فراری ۴۵۸ اسپشیال کدام را گزینش می‌کردید؟ به‌دنبال شمارا به تماشای فیلم کوتاهی از پروسه آماده‌سازی این دوربین مداربسته ارزان برای رقابت‌های لمانز دعوت میکنیم که تماشای آن خالی از لطف نیست .برچسب ها : دوربین ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 12 مهر 1396ساعت 9:59 توسط Nixon Stefansen | | تعداد بازدید : 9

با ۱۰ فراری عجیب تاریخ آشنا شوید

شکی نیست که فراری , بیشترین تأثیر را بر ایجاد دوربین مداربسته ارزانهای اسپرت در مورخ دوربین مداربسته ارزانسازی عالم داشته و هم‌اکنون یکی‌از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای علاقه‌مندان این صنعت است .


فراری را می‌توان بدون شک یک کدام از مطرح‌ترین تولید‌کننده‌های دوربین مداربسته ارزان‌های اسپرت در تاریخ این صنعت دانست . این موسسه با توسعه و گسترش و عرضه‌ی انواع مختلفی از سوپراسپرت‌های توانمند و قشنگ , خود را تحت عنوان پیشرو این بخش معرفی نموده است . البته فراری در تاریخچه‌ی خویش به تولید انواع دوربین مداربسته ارزانهای خاص و دور از ذهن نیز پرداخته است که علاقه‌مندان دنیای دوربین مداربسته ارزان کمتر با آنان آشنا هستند . به دنبال به معرفی برخی از این دوربین مداربسته ارزانها می‌پردازیم .

۱ - فراری ۴۰۸ ۴RM تولید ۱۹۸۷
فراری 408

باید پذیرش کنیم ۳۰ سال پیش , علم آیرودینامیک درحد و اندازه‌های مدرن آن حیاتی نبود و abnoossecurity دهه ۸۰ میلادی , نسبت به تکان هوا در پشت اتومبیل کم‌توجه بودند و به همین بهانه بخش عقب فراری ۴۰۸ برای ما انسان‌های هزاره سوم یه خرده نامعقول به حیث می رسد . این دوربین مداربسته ارزان از آن جهت حائز اهمیت است که او‌لین محصول دودیفرانسیل مورخ فراری است و هرچند تنها دو دستگاه دسته غیر تجاری از آن ساخته شد , اما به دلیل داشتن فن‌آوری‌های خاص , تجربه خوبی برای این مجموعه محسوب شد . مدل ۴۰۸ از پیشرانه ۴ لیتری ۸ سیلندر ۳۰۰ اسب‌ بخار در عقب به کار گیری می‌کرد که مجهز به سیستم روغن فشار ثابتِ درای‌سامپ ( Dry - Sump ) بود تا حتی در شتاب‌گیری‌های ناگهانی و حرکت پر سرعت در پیچ‌های تند , فشار روغن در تمام نقاط با اهمیت , ثابت نگه‌‌داشته شود . مقطع کوتاهی بعد از ایجاد کرد پروتوتایپ ۴۰۸ , فراری دوربین مداربسته ارزانی زیاد پیروز F40 را عرضه کرد که در زمان خود از بهترین‌ها بود و تشابهات فنی زیادی با ۴۰۸ داشت .

۲ - فراری ۲۵۰GT SWB Breadvan ساخت ۱۹۶۱
فراری ون نانوایی 250 GTB

یکی رازهای با اهمیت برندهای بزرگ , توسعه مداوم و برنامه‌ریزی برای ساخت تولیدات بهتر است . سال ها پیش , درحالی‌که مدل بسیار غالب ۲۵۰ GTO برای مجموعه فراری مسابقه می‌داد , آن‌ها برای مجموعه اسکودریا محصولی خوبتر از آن ساختند . داستان از آنجا شروع شد که عده‌ای از مهندسین فراری از انزو فراری , مالک شرکت خود , خواستند از دخالت‌های همسرش در امور این برند خودداری نماید که در نتیجه بوسیله انزو , اخراج شدند . این نقطه پایان کار فقدان و با درایت فرد انزو فراری , این اشخاص مستعد در گروه مسابقه اسکودریا سرنیسیما ( Scuderia Serenissima ) گرد هم عده شدند . آنها درخواست خرید دوربین مداربسته ارزانی افسانه‌ای ۲۵۰ GTO را داشتند که با مخالفت انزو مواجه شد , چرا‌که گروه سرعت فراری درحال منفعت از آن بود , پس طرح جدیدی برای مجموعه اسکودریا بوسیله یکی‌از برترین طراحان مورخ فراری , جیوتو بیزارینی ( Giotto Bizzarrini ) ساخته شد که به دلیل بدنه خاصی که داشت , به ون نانوایی ( Breadvan ) جهانی شد . بیزارینی , دوربین مداربسته ارزانی ۲۵۰ GT SWB را صرفا در ۱۴ روز طراحی کرد و به گروه اسکودریا تحویل بخشید که نسبت به نسخه دارای اهمیت ۲۵۰ GTO , وزن کم‌تر , سعی آیرودینامیک بالاتر و درنتیجه سرعت و عجله بهتری داشت . گروه اسکودریا در سال‌های ۱۹۶۱ و ۱۹۶۲ با ون نانوایی‌اش موفقیت‌های زیادی به دست آورد و حتی‌د‌ر رقابت‌هایی , تیم فراری و GTO را ناکامی داد . از این دوربین مداربسته ارزان فقط ۱ دستگاه ساخته شد که گفته می شود فورد GT جور ۱۹۶۴ با الهام از آن ایجاد شده است . فراری ۲۵۰ GT SWB Breadvan هم‌اکنون بیش تر از ۲۳ میلیون دلار ارزش داراست .

۳ - فراری P4/5 تشکیل داد ۲۰۰۶
فراری 4/5

کمپانی طراحی دوربین مداربسته ارزانی پینین‌فارینا ( Pininfarina ) در سال ۱۹۳۰ در تورینیوی ایتالیا ابتدا به عمل کرد و به‌جرئت می‌توان بیان کرد بسیاری از محصولاتی که آن‌ها در ساختشان دست داشتند , اثراتی ماندگار در مورخ دوربین مداربسته ارزانسازی جهان هستند . این شرکت در سال‌های ۲۰۰۰ با خلل ها مالی متعددی مواجه شد و راه برون‌رفت از بحران را در بازگشت به بازار مورد علاقه‌ی ثروتمندان یعنی کلاس سوپراسپرت‌های سفارشی دید . در قدم اولیه , آنان پیروز شدند لحاظ یک تهیه‌کننده متمول هالیوودی به نام جیمز گلیکن‌هاس ( James Glickenhaus ) را برای سرمایه‌گذاری در پینین‌فارینا جلب کنند . در قدم دوم از وی مراد شد آخری نسخه ما‌نده از دوربین مداربسته ارزانی معروف فراری انزو را خریداری کنند و به این این مجموعه تحویل دهد . در غایت , یک بدنه دست‌ساز فراوان خوشگل و خارق‌العاده به وسیله طراحان چیره‌دست پینین‌فارینا روی آن اجرا شد که تحسین کارشناسان و علاقه‌مندان را در‌پی داشت ; چرا که نه‌تنها از انزوی اولیه ۲۷۰ کیلوگرم سبک‌تر بود که قدرت بیشتری هم داشت و از نگاه فنی نیز بهینه‌سازی‌های متعددی در آن اعمال شده بود . پباده سازی مدل P4/5 الهام گرفته از فراری کلاسیک P3/4 ساخت ۱۹۶۷ و انزوی ۲۰۰۴ بود که اگر‌چه برای گلیکن‌هاس بیش از ۴ میلیون دلار هزینه در بر داشت , هم‌اکنون یکسری برابر بیش تر از


برچسب ها : دوربین ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 12 مهر 1396ساعت 9:58 توسط Nixon Stefansen | | تعداد بازدید : 49

هیوندای توسان ۲۰۱۷ ; کراس اوور جالب و محبوب بازار جمهوری اسلامی ایران

هیوندای توسان , یکی‌از محبوب‌ترین شاسی‌بلندهای بازار ایران است . به‌دنبال معرفی جامعی از ورژن ۲۰۱۷ به یاور ویژگی ها و قیمت این اتومبیل را بخوانید .

بیایید در اولِ مقاله نگاهی به آمار فروش مدل‌های گوناگون شاسی‌بلند و کراس‌اوور در کشورمان داشته باشیم تا اهمیت تحلیل هیوندای توسان اضافه معلوم شود . در سال ۱۳۹۴ , تعداد ۵۰ , ۲۸۹ دستگاه دوربین مداربسته ارزانی سواری وارد کشورمان شد که از کل این رقم , ۵۷ درصد شامل دوربین مداربسته ارزانهای شاسی‌بلند میگردد . نکته قابل توجه اینجا است که تعداد ۲۸۵۰ دستگاه هیوندای توسان در این سال جاری به میهن وارد شد که ۱۰ درصد از کل شاسی‌بلندهای وارداتی به کشور ایران را مشتمل بر می گردد .

هیوندا توسان 2017

تلفظ صحیح اسم این اتومبیل , توکسان است که شهری در صحرای آریزونای ایالات متحده است . محصول ها دیگری از هیوندای , مانند سوناتا و آزرا هم نام مناطقی در مرز و بوم امریکا میباشند که با هدف جلب مشتری در‌این کشور , روی محصولات این مارک کره‌ای گذاشته شده‌اند و ولی باید به این نکته هم توجه داشت که طراحان آمریکایی زیادی تاکنون با این شرکت همکاری داشته‌اند .

او‌لین نوع توسان با کد ix35 , در سال ۲۰۰۴ معرفی شد و با ایجاد به طور همزمان در کره , هندوستان , برزیل , چین , مصر , اوکراین و تایوان تا سال ۲۰۰۹ , توفیق بزرگی برای هیوندای کسب کرد . این اتومبیل در ایران نیز حضور پررنگی داشت و توانست اطمینان مردمی را جلب نماید . در نسل دوم , توسان ظاهرا و درون متحول شد . پباده سازی بی‌تفاوت نسل قبلی , در مدل ۲۰۱۰ پویا و چشم‌نواز شد و پیشرانه ۲ . ۷ لیتری پرمصرف قبل , با مثال ۲ . ۴ لیتری ۴ سیلندر جایگزین شوید تا این‌که امسال , نسل سوم توسان وارد بازار نا مرتب و پرطرفدار کراس‌اوورها شود .

خصوصیات فنی
نسخه‌ی توسان واردشده به کشور ایران , با پیشرانه‌ی ۲ لیتری تنفس طبیعی عرضه می‌شود که ۱۶۴ اسب بخار توان و ۲۰۵ نیوتن‌متر گشتاور داراست . این درحالی است که نسل گذشته با پیشرانه‌ی ۲ . ۴ لیتری ۱۸۲ اسب بخار در کشورمان به فروش میرسید . طبیعتا گونه نو با عجله صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۱۱ . ۵ ثانیه , کندتر از جور پیشین است ; البته در قبال بازده بهترین دارد و با میانگین مصرف سوخت ۸ . ۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر , حدود یک لیتر کم‌مصرف‌تر شده است .

هیوندا توسان 2017

توسان با پیشرانه‌های دیگری نیز در بازار اروپا و ایالات متحده وجود دارد که ورود آنان به کشورمان بدور از توقع نیست . دوربین مداربسته ارزان توربوشارژ ۱ . ۶ لیتری هیوندای که در گونه خویش پرچم‌دار محرمانه تازه پیشرانه‌های تولیدی این موسسه است , روی توسان ۲۰۱۷ قابل پیشنهاد خواهد بود که توان ۱۷۵ اسب بخار و گشتاور ۲۶۴ نیوتن‌متر به همپا دارد . مصرف سوخت این دوربین مداربسته ارزان کوچک البته پرقدرت , در ترافیک شهری نهایتا ۹ و در سرعت ثابت جاده , ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است که با توجه به بضاعت و توان تولیدی , بازده فراوان خیر و خوبی داراست .

توسان ۲۰۱۷

توسان ۲۰۱۴

حجم دوربین مداربسته ارزان ( لیتر )

۲

۲ . ۴

تعداد سیلندر

۴ ۴
حداکثر توان ( اسب بخار )

۱۶۴ ۱۸۰
حداکثر گشتاور ( نیوتن‌متر )

۲۰۵ ۲۴۰
جعبه‌دنده

۶ سرعته خودکار ۶ سرعته اتومات
مصرف سوخت سیکل ترکیبی ( لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر )

۸ . ۵ ۹ . ۶
طول ( میلی‌متر )

۴۴۷۵

۴۴۱۰

پهنا ( میلی‌متر )

۱۸۵۰

۱۸۲۰

طول ( میلی‌متر )


۱۶۵۵

۱۶۵۵

وزن خالص ( کیلوگرم )

۱۵۲۰

۱۵۵۹

استاندارد آلایندگی

یورو ۵

یورو ۵

قیمت ( میلیون تومان )

۱۶۵ –
پیشرانه
از پیشرانه‌ ۲ . ۴ لیتری دائمی دوربین مداربسته ارزانهای تیم هیوندای کیا , در توسان ۲۰۱۷ خبری نمی باشد و در نمونه‌ی واردشده به مرزو بوم , پیشرانه‌ی ۲ لیتری ۱۶۴ اسب بخار مصرف شده شده‌است که ۲۰۵ نیوتن‌متر گشتاور دارااست . بیشترین توان در بدور دوربین مداربسته ارزان ۶۲۰۰ و بیشترین گشتاور در به دور دوربین مداربسته ارزان ۴۰۰۰ بدور بر دقیقه حاصل میشود که با جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی اتومات همراه شده‌است . عموم توسان‌های نو وارد شده به ایران , دیفرانسیل جلو میباشند و ولی نمونه دو دیفرانسیل آن با بها بالاتر هم به‌تازگی وارد مملکت شده است &# دوربين مداربسته ارزان ;برچسب ها : دوربین ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 12 مهر 1396ساعت 9:58 توسط Nixon Stefansen | | تعداد بازدید : 49